Uroczysta inauguracja programu logopedii

Termin: 18.09.2017
Miejsce: Audytorium Maximum UJ

W poniedziałek 18 września w Sali Konferencyjnej Audytorium Maximum UJ odbyła się uroczysta inauguracja studiów magisterskich z zakresu logopedii, nowej oferty dydaktycznej Wydziału Polonistyki. Otwarcia dokonał Prodziekan ds. studenckich, dr hab. Jarosław Fazan, a spotkanie prowadził dr hab. Robert Dębski, kierownik programu. Dwa wykłady inauguracyjne, pod tytułem  Evidence-based practice in stuttering: Educating students oraz Problem-based Learning: Principles and Processes, wygłosiła dr Susan Block, kierowniczka zaprzyjaźnionego programu logopedycznego na La Trobe University (LTU) w Melbourne.

Dr Block jest ekspertem z zakresu zaburzeń płynności mowy, jednym z twórców programu logopedii na LTU, stosującego nauczanie problemowe (ang. problem-based learning), oraz międzynarodowym doradcą zespołu, który opracował program naszych studiów. Wzorem wielu renomowanych uczelni, centralną częścią naszego programu są ćwiczenia problemowe, w trakcie których studenci rozwiązują problemy logopedyczne, zwykle prezentowane w postaci studiów przypadków. Z ćwiczeniami problemowymi skoordynowane są wykłady i zajęcia praktyczne.

Podczas wizyty dr Block omówiono plany dalszej współpracy, w tym możliwość odwiedzin profesor Jennifer Oates (także LTU), wybitnego eksperta z zakresu zaburzeń emisji głosu, w celu prowadzenia warsztatów dla naszych studentów i nauczycieli akademickich.

Data opublikowania: 19.09.2017
Osoba publikująca: Janusz Smulski